EM’ini on kuu aega

In English below

32 päeva on jäänud Eesti golfi aasta olulisema sündmuse Meeste individuaalse Euroopa meistrivõistluste alguseni. Tasapisi alustame kogu väljaku ulatuses võistluse ettevalmistamiseks.

Sel nädalal oli meil külas Richard Heath Euroopa Golfi Liidust, kes oli mures kuulduste pärast, et griinid ei saa võistluseks korda. Vaatasime koos temaga väljaku üle ning tema tagasiside oli positiivne arvestades arenguid, mis viimase kahe nädala jooksul on toimunud. Tuginedes oma kogemusele on Richardi arvates võimalik griinid saada heaks EM’iks ning Euroopa Golfi Liidu poolt muretsemiseks põhjust ei ole. Kohtumiseks valmistasin ette ka tööde ajakava, mida lisaks seni tehtule veel planeerime teha ning Euroopa Golfi Liidu poolt muudatusettepanekuid ei tulnud, aktsepteeriti meie võetud eesmärke ja planeeritavaid töid.

TORO_sprayerSel nädalal jõudis meieni ka kauaoodatud uus TORO väetiste prits, mille investeerignu suurus oli üle 36tuh€. Tegime Stone Course’il esimesed proovid ning ootame masinalt palju töötunde nii väetiste pritsimisel kui ka ristikuga võitlemisel.

Sel nädalal väetasime lisaks ka rough’id ja fairway’d, järgmisel nädalal väetame veelkord kõik griinid, griinide ümbrused ja tiid. Lisaks jõudsime sel nädalal ka ülekülvi teha griini ümbrustel.

Alustasime ka tiikide puhastamist spetsiaalse masinaga, mida kasutasime eelmisel aastal, kui kogu EGCC tiigid puhastasime. Eks tiikide ääred tahavad kasvada täis ikka, kuid pidevalt taime lõhkudes lõikamisega jääb taim mingi hetk väga nõrgaks ja tiikide ääred ja ka põhjad hoiavad ennast pikemalt oluliselt kenamana. Kui elmisel aastal läks kogu tiikide puhastamiseks hommikust õhtuni 9 päeva, siis sel aastal tundub, et saame 4 päevaga hakkama. Igaljuhul annab töö võimaluse veetakistustel tulla paremini välja ja üldpilti veelgi parandada. Lisaks kõigele sellele oleme griinidel iga päev teinud tööd ja käsitsi külvanud ning vahetanud halbu kohti välja.

Proovime muidugi teha enamus töid ära nii, et võimalikult vähe mängijaid segaks, kuid samas mõned tegevused siiski mõjutavad rohkem. Panime kinni paariks nädalaks meie chippinggreeni, et anda võimalus griinil tugevaks saada sügiseks ja järgmiseks aastaks.

Sain ka loa väljaku tegevjuhilt võtta lisaks mitu töölist, et planeeritud hooldustööd saaks õigeaegselt tehtud ja sügiseks suudaksime oma plaani täita. Üritame leida alati võimalust, kuidas häid hooajatööliseid vajadusel aastaringselt palgal hoida, et anda võimalus areneda nii neil kui meil endil iga aasta. Selleks peavad muidugi hooajatöölised ennast tõestama ja järgmised kaks kuud on selleks parim aeg.

Ootan kohtuma kõiki liikmeid ja aktsionäre minuga neljapäeval 7ndal juulil kell 17:00, kui tutvustan tegevusi, mida planeerime ja näitan ka pilte võrdlusena eelmistest aastatest ja arengutest. Lisaks olen selleks ajaks saanud kätte ka kõik meie pinnase analüüsid ja saan kokkuvõte teha tulemustest. Sama päeva õhtul kella 19’st on teatrietendus meil EGCC’s, saate ühendada Jõelähtmesse sõidu kultuuri ja uute teadmistega.

Kris Misiaczyński
Head Greenkeeper

 


The final countdown

32 days left to the most important event in this year’s on EGCC, which Europian Amateur Champion. Time to start work preparing the field for this great event.

This week we had visits Richard Heath from Europian Golf Association, arrived he concerned about reports of poor condition of our Greens. Together we made a field inspection and the feedback was positive, emphasized that the progress that has taken place in recent weeks in comparison with what he saw in the pictures is satisfactory and gives a great reason to reach a satisfactory level for the tournament which will be held from 3-6.08. in 2016. For the meeting I prepared the work schedule, which we plan to do in the next month, and it was accepted.

In preparation for the tournament, and further work will help us also our new TORO sprayer. We made it right the first spraying compost tea on Stone course and waiting for him a lot of work (spraying on a clover, a few applications compost tea on the sea course)

We made a fertilization at Fairway and Rough and in the coming week also fertilises greens, greens complexes and Tees.

We conducted also overseeding and topdressing around the Greens, to improve quality.

This week we started the cleaning of lakes with reeds and seaweed, this will increase the attractiveness of many holes and the water will be more visible.

All the time we work on the greens with returfing and manual reseeding.

We closed for few weeks chipping green for remanufacturing.
As you can see, they perform at the moment a lot of treatments, and some may affect the quality of the game in the near term, but we still have in mind the players and try to do the work so that as little as possible affect the quality of the game.

With the work schedule I prepared that we need more people to work and got permission from our manager, Hanno to employ additional staff for the season. We are looking for at this time of seasonal workers and people who have to check, have a chance of permanent employment.

Best regards
Kris Misiaczynski
Head Greenkeeper

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s